czwartek, 30 sierpień 2018 21:47

Jednoosobowa firma bez ZUS? To możliwe!

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jednoosobowa firma bez ZUS? To możliwe!

Przepisy prawne dotyczące dotyczące formy bez ZUS

W Polsce istnieją podstawy prawne, dzięki którym ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) ma możliwość wyłączenia przedsiębiorcy ze swojego systemu. Jest to możliwe dzięki rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004.

Wydawać by się mogło, że prowadzenie własnej firmy bez konieczności odprowadzania składek do ZUS to mrzonki. Nic bardziej mylnego! Jest to możliwe dzięki UniDot.pl, które przygotowało wyjątkową ofertę skierowaną dla przedsiębiorców pragnących zaoszczędzić na kosztach prowadzenia działalności. Oszczędność może być bardzo znacząca, ponieważ miesięczne koszty comiesięcznych składek jakie należy odprowadzić do ZUS sięgają nawet 1232,18 złotych.

Składki ZUS 2018

Sumując roczne koszty składek ZUS z tytułu prowadzenia działalności, można z łatwością zweryfikować jak znaczące są to sumy. Roczne obciążenie firmy może wynieść:

 • 14786,12 złotych dla przedsiębiorstw funkcjonujących ponad 2 lata
 • 6241,08 złotych dla nowych firm i tych funkcjonujących do 24 miesięcy (po tym okresie ulga z tytułu składek ZUS wygasa)

Dużo rozsądniej byłoby zainwestować te środki w rozwój swojego przedsiębiorstwa, co w niedługim czasie prawdopodobnie zaowocowałoby większymi zyskami.

Aktualnie, podstawowa składka jaką należy przekazać ZUS-owi wynosi 1232,18 złotych miesięcznie. Jeszcze do niedawna wynosiły one 1172,56 złotych. Właściciele nowych firm, funkcjonujących w okresie krótszym niż dwa lata odprowadzają aktualnie 520,09 złotych (jeszcze w 2017 roku ta kwota wynosiła 487,90 złotych).

Powstanie UniDot.pl

Na założenie formy UniDot.pl zainspirowałem się w 2006 roku. Idea, która mi przyświeciła wynikła z własnych doświadczeń wynikających z założenia działalności gospodarczej. W 2006 roku zdecydowałem się na założenie własnej firmy, w tym czasie mieszkałem i pracowałem także w Holandii, w której prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą. Właśnie dzięki temu miałem okazję posiadania pierwszej firmy bez ZUS!

Rzeczywistość została bardzo szybko zweryfikowana przez kontrolę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w stosunku do prowadzonej przeze mnie firmy. Instytucja zainsynuowała unikanie płacenia przeze mnie składek przez rzekome założenie fikcyjnej działalności w Holandii i nakazała zapłacenie obowiązkowych składek wraz z karnymi odsetkami.

Składki do ZUS-u przestałem odprowadzać po dogłębnej analizie przepisów prawnych. Prowadzenie działalności było bardzo obciążające finansowo, a rozwiązanie jakie znalazłem było przede wszystkim legalne a także zapewniało bezpieczeństwo, co zostało udowodnione podczas przebiegu wyżej opisanej kontroli z ZUS. Byłem wcześniej przygotowany na wszczęcie przez ZUS takiego procesu. Miałem w posiadaniu wszelką niezbędną dokumentację, potrzebną do udowodnienia moich racji ( w tym druki A1, a wcześniej E-101, które uzyskałem z SVB). Instytucja ta podjęła dialog z holenderskim SVB celem zweryfikowania mojego statusu prawnego. Dociekali, czy jestem osobą faktycznie ubezpieczoną w Holandii, a także czy założona przeze mnie firma nie jest fikcyjna. ZUS podjął czynności prawne polegające na kontroli miejsca siedziby mojej firmy, po czym podjął kontakt z holenderskim urzędem skarbowym nazywanym Belastingdienst. Kontrola wykluczyła zarzucane mi na początku zatrudnienie pozorne, a ZUS był zmuszony anulować nakaz zapłaty zaległych składek.

W ten oto sposób, którym chciałbym się z Państwem podzielić, udało mi się prowadzić legalnie własną firmę bez ZUS!


Filozofia UniDot.pl

Głównym przesłaniem unidot.pl jest odciążenie przedsiębiorców od obowiązkowych dotąd opłat, które przekazują co miesiąc do ZUS-u. To doskonałe rozwiązanie dla wspólników spółek cywilnych a także osób samozatrudnionych. Dzięki naszej znajomości różnych aspektów prawnych, mogą Państwo zaoszczędzić nawet 26635,32 złotych w skali roku!

Jest to możliwe dzięki opcji „1500+” na dziecko, której szczegóły przedstawiamy poniżej.

1500+ vs polskie 500+

Oszczędność wynikająca z firmy bez ZUS to pierwszy krok, jeśli zachcą Państwo uczynić z nami drugi krok, mogą otrzymać Państwo znacznie więcej. Polski program rządowy „500+” obejmuje wypłatę świadczenia na drugie i kolejne dziecko. Rodziny, które posiadają wyłącznie jednego potomka są z tego programu teoretycznie wykluczone. Dzięki naszym innowacyjnym, autorskim rozwiązaniom mogą Państwo otrzymać nawet 1500 złotych miesięcznie już na pierwsze dziecko.

Jest to realne dzięki kwartalnemu zasiłkowi kinderbijslag, oferowanemu przez holenderski urząd SVB. W Holandii takie świadczenie przysługuje wszystkim, bez kategoryzacji na liczbę dzieci i aktualną sytuację materialną rodziny. Wysokość tego świadczenia jest uzależniona od wieku dziecka i jej zakres wynosi od 201 euro do 287 euro kwartalnie (1148 euro rocznie). Do tego zasiłku, można wnioskować dodatkowo o tak zwany kindgebonden budget (KGB) o wysokości sięgającej nawet 115 euro miesięcznie. To świadczenie przysługuje rodzicom wspólnie wychowującym dziecko. W przypadku samotnych rodziców, kwota KGB jaka może przysługiwać wynosi aż 248 euro – w skali roku to nawet 3101 euro! Ważnym aspektem wypłaty wyżej wymienionych zasiłków jest brak ich opodatkowania, a także zwielokrotnienie świadczenia wraz z liczbą dzieci będących na utrzymaniu.

Legalność

Gwarantujemy Państwu 100% bezpieczeństwa – działania naszej firmy opierają się na przepisach prawa. Dzięki współpracy kilku spółek:

 • odpowiedzialnej między innymi za transport do Holandii (eu)
 • odpowiedzialnej za legalne zatrudnienie w Holandii (weekendowy kolportaż druków bezadresowych, gazetek reklamowych). 

Decydując się na skorzystanie z naszej szerokiej oferty otrzymają Państwo w zamian kompleksową obsługę uwzględniającą między innymi: wyrejestrowanie z ZUS, zatrudnienie w Holandii, transport do/z Holandii (bilet na przejazd) oraz ubezpieczenie zdrowotne (także na dzieci i małżonka) oraz społeczne. Oficjalne zatrudnienie zagwarantuje Państwu 100% bezpieczeństwa w przypadku ewentualnej kontroli ZUS.

Podejmując pracę w Holandii, nawet na jeden weekend w danym miesiącu otrzymują Państwo automatycznie prawo do wnioskowania o świadczenia na dziecko (dostępne jego opcje opisaliśmy powyżej). Jeżeli nie posiadają Państwo numeru BSN – SoFi, pomożemy go nadać.

 • Zorganizujemy wyjazd do Holandii
 • Pomożemy przy założeniu holenderskiego konta bankowego, na które będą mogły wpływać świadczenia i holenderskie wynagrodzenie za pracę

Bazujemy na uczciwości, przejrzystości i rzetelności – działamy zgodnie z literą obowiązującego w Polsce i Holandii prawa.

Czego od Państwa oczekujemy?

 • Posiadania własnej działalności gospodarczej zarejestrowanej w Polsce
 • Podpisanie umowy z UniDot.pl umowy współpracy na okres co najmniej 12 miesięcy
 • Założenie i posiadanie konta w holenderskim banku ING (opłata za jego prowadzenie to 5 euro za kwartał)
 • Gotowości podjęcia pracy weekendowej w Holandii na okres 2 dni w miesiącu z wynagrodzeniem sięgającym 145,66€
 • Posiadanie numeru Sofi – BSN. W przypadku jego braku wymagany jest jednorazowy wyjazd do Holandii (Sofi/BSN to odpowiednik polskiego numeru NIP).
 • Jeżeli posiadają Państwo dzieci, wymagane będzie także zawarcie umowy dotyczącej obsługi zasiłku rodzinnego Kinderbijslag.

Co oferujemy w zamian?

 • Uzyskanie nawet 26635,32 złotych !
 • Obniżenie składki na ZUS do 0 złotych (druk A!)
 • Pomoc i konsultacje w przypadku wszczęcia kontroli zatrudnienia przez Zakłąd Ubezpieczeń Społecznych
 • Gwarantujemy, że nie będą Państwo musieli zwracać zaległych składek do ZUSu
 • Organizujemy i koordynujemy comiesięczny wyjazd do Holandii (bilet).
 • Obiecujemy w 100% legalne zatrudnienie oraz regularne, comiesięczne wpływy na holenderskie konto – nie jest to umowa pozorna
 • Uzyskanie holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego o wartości do 93,85 € miesięcznie, obowiązujęce na terenie całej Unii Europejskiej. Ubezpieczenie jest subsydiowane w ok 90% poprzez system zorgtoeslag (wniosek składamy bezpłatnie)
 • Zapewniamy, że otrzymają Państwo holenderskie ubezpieczenie emrytalne a czas pracy będzie się wliczał do lat składkowych.
 • Gwarantujemy zasiłek rodzinny wraz z wszelkimi możliwymi w Państwa sytuacji dodatkami.
 • Oferujemy także inne, dodatkowe korzyści finansowe z przystąpienia i uczestnictwa w Programie Alumni.

Niezbędne dokumenty i opłaty

 • Kopia lub skan decyzji o nadaniu nr SoFi. Osoby nie posiadające SoFi mogą liczyć na pomoc UniDot.pl w celu jego uzyskania.
 • Kopia lub skan wpisu do ewidencji działalności gospodarczej CEIDG.
 • Kopia lub skan decyzji o nadaniu nr NIP.
 • Kopia lub skan decyzji o nadaniu nr REGON.
 • Kopia lub skan dwóch stron dowodu osobistego.
 • Wypełnienie wniosku o zorgtoeslag – bezpłatne.
 • Opłata miesięczna za uczestnictwo w programie to 499 zł brutto.
 • W przypadku uzyskania świadczeń socjalnych z Holandii pobieramy 15% uzyskanej kwoty, nie mniej niż 99€ kwartalnie.
 • Umowa zawierana jest na minimum 12 miesięcy.

Jesteśmy przekonani, ze nasze innowacyjne rozwiązanie wspomoże Państwa domowy budżet, pomoże uzyskać wolne środki, które mogą Państwo zainwestować w rozwój swojego przedsiębiorstwa a także zapewni spokój i poczucie bezpieczeństwa dla siebie, swojej rodziny i dzieci.

Jeśli są Państwo zainteresowani podjęciem współpracy lub podczas czytania naszej oferty narodziły się dodatkowe pytania i kwestie, które chcieliby Państwo poruszyć – serczenie zapraszamy do kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznego pod nr: +48 4500 44100.

Czytany 440 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2018 22:17

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.