poniedziałek, 12 luty 2018 08:46

Działalność Gospodarcza bez ZUS

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Działalność Gospodarcza bez ZUS

Działalność Gospodarcza bez ZUS - podstawa prawna.


Działalność Gospodarcza bez ZUS / Firma bez ZUS to marzenie każdego przedsiębiorcy w Polsce. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom UniDot.pl przygotowało rewolucyjną ofertę dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą w Polsce. Od dziś możesz obniżyć miesięczne koszty prowadzenia swojej firmy nawet o 1232,18 złotych miesięcznie z tytułu odprowadzania składek do ZUS oraz otrzymywać dodatkowe świadczenia.

Tak, to możliwe, aby legalnie zostać zwolnionym z płacenia obowiązkowych składek ZUS! Z pomocą przychodzi rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004.
Jest to podstawa prawna, dzięki której ZUS wyłączy Państwa jako przedsiębiorcę z polskiego systemu ubezpieczeń społecznych.


Aktualna wysokość składek ZUS

Na chwilę obecną podstawowa składka to 1232,18 złotych miesięcznie (liczona z ubezpieczeniem chorobowym). Dotychczas wynosiły one 1172,56 zł.
Składki obniżone - płacone przez przedsiębiorców prowadzących swoje firmy mniej niż dwa lata - wyniosą natomiast 520,09 zł (także z ubezpieczeniem chorobowym). W 2017 r. ich wysokość wynosiła 487,90 zł.

Rocznie obciązenie  to 14786,16 złotych lub 6241,08 złotych w przypadku nowych firm. Jest to dodatkowy podatek nakładany na najmniejsze firmy. Nie musisz już go płacić!

Czy nie lepiej zainwestować te pieniądze w rozwój swojej firmy?


Geneza unidot.pl

UniDot.pl jest moim autorskim projektem, który uruchomiłem w 2006 roku. W tym samym roku założyłem pierwszą działalność gospodarczą w Polsce.
Dodatkowo, mieszkałem wtedy w Holandii, gdzie prowadziłem firmę jednoosobową, dzięki czemu miałem swoją pierwszą Firmę bez ZUS!

W związku z działalnością w Polsce zmuszony byłem odprowadzać comiesięczne obowiązkowe składki na ZUS, dlatego też zacząłem szukać rozwiązania. Poszukiwać legalnej drogi na to, aby obowiązkowe składki maksymalnie obniżyć bądź nie płacić ich wcale.

Po dość długim czasie analizowania aktów prawnych, znalazłem właściwe rozwiązanie. Było legalne i przede wszystkim bezpieczne, o czym przekonałem się dwa lata później, gdy ZUS z Zabrza wszczął kontrolę w mojej firmie.

ZUS zarzucił mi, że unikałem obowiązkowych składek i nakazał ich zapłatę wraz z odsetkami. Byłem przygotowany na taką sytuację. Przedłożyłem odpowiednie dokumenty, a w szczególności druki A1 (wcześniej E-101) uzyskane z holenderskiego SVB. Na podstawie zebranej dokumentacji ZUS zmuszony był zmienić swoją wcześniejszą decyzję o nakazie zapłaty zaległych składek.

W czasie trwania postępowania wyjaśniajacego, ZUS korespondował z SVB w celu ustalenia mojego statusu jako "osobowy ubezpieczonej" w Holandii.
ZUS z góry założył, że jestem nieuczciwy, a firma w Holandii jest fikcyjna. 
SVB na wniosek ZUS dokonał kontroli w miejscu siedziby firmy, skontaktował się z Belastingdienst (holenderski urzędem skarbowym) i ustalił stan faktyczny, wykluczając zatrudnienie pozorne.
Czym jest zatrudnienie pozorne dowiesz się na tym przykładzie: Pozorne zatrudnienie w UK.


Czym jest  UniDot.pl?

Firma bez ZUS w UniDot.pl to nowoczesne rozwiązanie dla osób samozatrudnionych oraz wspólników spółek cywilnych. Dzięki naszemu rozwiązaniu oszczędzicie Państwo nawet 26635,32 złotych! Jak to  mozliwe? Czytaj w "1500+ na dziecko". Oferujemy Państwu komplementarną usługę, która nie posiada słabych punktów!

1500+ na dziecko

Firma bez ZUS to dopiero początek. Korzystając z naszej usługi otrzymują Państwo dużo więcej!
Polskie świadczenie 500+ wypłacane jest na drugie i kolejne dziecko. W przypadku rodziców posiadających jedno dziecko (poza pewnym wyjątkami) zasiłek nie przysługuje.  System UniDot.pl umożliwia Państwu uzyskanie nawet 1500 złotych miesięcznie już na  pierwsze  dziecko!

Jak to możliwe? Holenderski SVB wypłaca kwartalny zasiłek rodzinny (kinderbijslag) bez względu na liczbę dzieci oraz sytuację materialną. W zależności od wieku dziecka taki zasiłek wynosi od 201€ do 287€ na kwartał czyli maksymalnie  1148€ rocznie.
Dodatkowo, przysługuje Państwu kindgebonden budget (KGB) w kwocie  do 115€ miesięcznie dla rodziców wspólnie wychowujących dziecko i aż do 258€ dla rodziców samotnie wychowujących dziecko (do 3101€ rocznie). 

W przypadku posiadania dwóch i więcej dzieci kwoty te są odpowiednio zwielokrotnione. Świadczenia na dzieci nie są opodatkowane.


Czy rozwiązanie UniDot.pl jest legalne?

Firma bez ZUS to rozwiązanie w 100% legalne! Projektując i udoskonalając naszą usługę, główny nacisk kładliśmy na bezpieczeństwo uczestników Programu. 

Podejmując współpracę z UniDot.pl otrzymują Państwo pełen pakiet usług: wyrejestrowanie z ZUS, zatrudnienie w Holandii, transport do/z Holandii (bilet na przejazd) oraz ubezpieczenie zdrowotne (także na dzieci i małżonka) oraz społeczne. 

Dzięki temu, że faktycznie podjęli Państwo pracę nie ma możliwości, aby ZUS stwierdził umowę pozorną i nakazał zapłatę składek wraz z odsetkami.

Pracując w Holandii (np. jeden weekend w miesiącu) nabywają Państwo prawo do świadczeń na dziecko (patrz 1500+).
Dla osób nie posiadających numeru SoFi (BSN) organizujemy wyjazdy do Holandii w celu jego uzyskania. Dodatkowo, zostaje założone konto bankowe w ING, na które wpływa Państwa wypłata oraz świadczenia rodzinne. 

W dniu 12 października 2018 ZUS w Liblinie wydał interpretację indywidualną. Oznacza to, że Pakiet kre-ZUS w UniDot.pl jest bezpieczny dla jego Użytkowników.
Pobierz interpretację.

 
Dlaczego warto wybrać UniDot.pl?


Unidot.pl to przede wszystkim pewność, bezpieczeństwo oraz sprawdzona oferta. To nie obietnice, to są fakty!

 • Gwarantujemy, że w przypadku skorzystania z naszej oferty Państwa składka na ZUS zostanie obniżona do 0 złotych (druk A1).
 • Gwarantujemy, że w przypadku kontroli z ZUS nie zostaną Państwo sami.
 • Gwarantujemy, że nie będą musieli Państwo zwracać zaległych składek do ZUS. 
 • Gwarantujemy comiesięczny bilet potwierdzający wyjazd do Holandii.
 • Gwarantujemy legalną umowę o pracę oraz comiesięczny przelew na konto - nie jest to umowa pozorna.
 • Gwarantujemy uzyskanie holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego o wartości do 93,85 € miesięcznie, obowiązujęce na terenie całej Unii Europejskiej. Ubezpieczenie jest subsydiowane w ok 90% poprzez system zorgtoeslag (wniosek składamy bezpłatnie).
 • Gwarantujemy holenderskie ubezpieczenie społeczne (emerytura) i lata składkowe (proporcjonalne do czasu pracy).
 • Gwarantujemy zasiłek rodzinny wraz z dodatkami.
 • Gwarantujemy dodatkowe korzyści finansowe z przystąpienia i uczestnictwa w Programie Alumni.
 • Z nami uzyskasz nawet 26635,32 złotych żywej gotówki!

Wymagania

 • Oferta skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą w Polsce.
 • Podpisanie umowy i przystąpienie do Programu na okres co najmniej 12 miesięcy.
 • Numer Sofi (BSN). W przypadku jego braku wymagany jest jednorazowy wyjazd do Holandii (Sofi/BSN to odpowiednik polskiego numeru NIP).
 • Posiadanie konta w holenderskim banku ING (konto płatne ok 5€/kwartał).
 • Chęć podjecia pracy weekendowej w Holandii - 2 dni w miesiącu z wynagrodzeniem 145,66€ brutto.
 • W przypadku posiadania dzieci, wymagane jest zawarcie umowy dotyczącej obsługi zasiłku rodzinnego Kinderbijslag.

Niezbędne dokumenty

 • Kopia lub skan decyzji o nadaniu nr SoFi. Osoby nie posiadające SoFi mogą liczyć na pomoc UniDot.pl w celu jego uzyskania.
 • Kopia lub skan wpisu do ewidencji działalności gospodarczej CEIDG.
 • Kopia lub skan decyzji o nadaniu nr NIP.
 • Kopia lub skan decyzji o nadaniu nr REGON.
 • Kopia lub skan dwóch stron dowodu osobistego.
 • Wypełnienie wniosku o zorgtoeslag (bez opłat).

Opłaty

 • Opłata miesięczna za uczestnictwo w programie to 499 zł brutto.
 • W przypadku uzyskania świadczeń socjalnych z Holandii pobieramy 15% uzyskanej kwoty, nie mniej niż 99€ kwartalnie.
 • Umowa zawierana jest na minimum 12 miesięcy.


Już dziś Twoja firma może działać bez ZUS, a Ty możesz dodatkowo zarabiać w Programie Alumni!

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, możesz zainwestować, założyć lokatę lub odkładać na rachunek bankowy.

Zainteresowany? 
Pisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoń na nr: +48 4500 44100. Odpowiemy na każde pytanie.

Zapraszamy do współpracy!

Krzysztof Borsuk 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Czytany 1960 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2018 22:12

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.