Wprowadzenie "małego ZUS" to jedna z obietnic aktualnego rządu. Niestety "mały ZUS" nie jest dla wszystkich i nie " z automatu". 
Aby skorzystać z  nowych przepisów należy do 8 stycznia 2019 złożyć zgłoszenie  w ZUS. Pierwszy etap to wyrejestrowanie z ZUS z kodem 0510, później ponowna rejestracja z kodem 05 90 (druk ZUS ZWUA). 
Zgłoszenia dokonujemy osobiście lub poprzez platformę Płatnik lub ePłatnik, ważne aby zgłoszenie nastąpiło z datą 01-01-2019.

W przypadku braku terminowego zgłoszenia składki zostaną na dotychczasowym poziomie!

 

 

Robert Gwiazdowski ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha o 8 dniowym terminie na złożenie wniosku do ZUS:

 

Jakie warunki należy spełnić aby skorzystać z "małego ZUS'u"?

  • firma musi funkcjonować co najmniej 60 dni (dotyczy roku 2018), jeżeli ktoś założył firmę w grudniu 2018 to już tego warunku nie spełnia 
  • nie można być na karcie podatkowej ani podlegać ubezpieczeniom z innej działalności gospodarczej
  • przychód nie może przekroczyć 30 krotności minimalnego wynagrodzenia czyli max. 63000PLN (przychód to nie dochód)

Mały ZUS czyli Składki Proporcjonalne  można płacić max. 36 miesięcy

Ile można zaoszczędzić?
W przypadku gdy miesięczny przychód max. 1000PLN oszczędność na składkach ZUS wyniesie tylko 566,60PLN. Jeżeli przychód wyniesie max. 3000PLN zysk na niższych składkach wyniesie ok 360PLN miesiecznie.

Nie ma co ukrywać, ale nie jest to szał. W przypadku gdy zanotujemy większą sprzedaż składki będzie trzeba dopłacić. Takiej sytuacji nie ma w przypadku pakietu kre-ZUS w UniDot.pl! W przypadku naszej optymalizacji minimalna oszczedność na składkach ZUS to ponad 800PLN miesięcznie!

Pakiet kre-ZUS w UniDot.pl to sprawdzone i uznane rozwiązanie. Zapoznaj się z wydaną Interpretacją Indywidualną ws UniDot.pl